top of page

Невідкладна стоматологічна допомога

Більшість людей стикалися з проблемою гострого зубного болю, який з’являється несподівано у найнезручніший момент та забирає всі сили та гарний настрій. Часто він з’являється і посилюється вночі та може навіть викликати підвищення температури.

 

Що робити при гострому зубному болі? Перше – не зволікати та записатися на консультацію до стоматолога, адже зуб – орган, який починає боліти лише при серйозних захворюваннях. Перечекати та запивати знеболювальними – не найкращий варіант, так як причина проблеми не буде вирішена і захворювання нагадає про себе знову.

Причини гострого зубного болю

Пульпіт

Якщо карієс вчасно не вилікувати, він поширюється вглиб зуба до м’яких тканин і уражує судинно-нервовий пучок – пульпу, викликаючи її запалення – пульпіт, що і є найімовірнішою причиною гострого пульсуючого зубного болю

Періодонтит

Запалення тканин навколо зуба. Виникає у разі несвоєчасного звернення до стоматолога при пульпіті. Якраз трапляється у випадках, коли людина обирає не звернення до лікаря, а не знеболювальні препарати. Зуб «помирає своєю смертю» і запальний процес починає своє заглиблення у кістку. Також може виникати при неякісному лікуванні каналів зуба та при загостренні хронічних хвороб.

Неякісно пролікований раніше зуб

Якщо лікар не прибрав повністю уражені карієсом тканини зуба, та ще й поставив зверху на карієс пломбу, то хвороба починає поширюватися вглиб тканин зуба, викликаючи пульпіт. Або при неякісному очищенні каналів чи негерметичному їх пломбуванні через певний час може виникнути періодонтит.

Травми зуба та механічні пошкодження зуба

Як відомо, зубна емаль – найтвердіша тканина в організмі людини, вона захищає інші тканини зуба від потрапляння бактерій всередину зуба. При сколах та тріщинах емалі мікроорганізми із ротової порожнини та довкілля потрапляють у зуб та спричиняють запальні процеси, що викликають біль.

Прорізування зуба мудрості та поява перикороніту

Наразі, на жаль, все частіше у людей зуби мудрості розташовані в щелепі нерівно і їх прорізування викликає сильний дискомфорт та навіть біль: вони можуть викликати запалення ясен навколо себе – перикороніт (перикоронарит) або пошкоджувати сусідні зуби та викликати запалення у них.

Як зняти зубний біль у домашніх умовах?

Якщо немає можливості терміново відвідати стоматолога, зубний біль виник вночі або в дорозі, є способи приглушити його і дотриматися до візиту до лікаря. В інтернеті є багато порад, у тому числі і з народної медицини, АЛЕ потрібно завжди пам’ятати, що не всі вони ефективні, а деякі навіть шкідливі та можуть погіршити ваш стан. Отже, що можна і не можна робити при зубному болі:

  • Терміново призначити візит до лікаря-стоматолога

  • Випити знеболювальні та протизапальні ліки, використати зубні краплі зі знеболюючим ефектом

Увага! Чітко ознайомтеся з інструкцією та протипоказаннями, врахуйте можливість алергічної реакції

  • Прикласти холодний компрес на місце болю

  • Прополоскати ротову порожнину содовим розчином (1 ст.л. харчової соди на 1 склянку води)

  • Прополоскати ротову порожнину відварами трав (ромашки, календули)

  • Відтерміновувати візит до стоматолога та пити знеболювальні протягом довгого часу

  • Приймати антибіотики без призначення лікаря.

Увага! Антибіотики не мають знеболюючого ефекту. Їхнє призначення – пригнічувати  бактеріальну інфекцію, у разі виникнення гнійного процесу вони також не ефективні

  • Гріти місце, що болить. Підвищення температури викликає лише пришвидшення розмноження мікроорганізмів, що викликають запалення

  • Лежати в горизонтальному положенні. Лежання протягом довгого часу викликає прилив крові до місця болю та посилює його.

Зауважте! Усі поради мають лише тимчасовий ефект полегшення болю, але не вирішують проблему. Обов’язково призначте візит до стоматолога

Як відбувається процес надання швидкої невідкладної стоматологічної допомоги у стоматології Супрем

1

dental-care.png

Огляд, діагностика та консультація стоматолога

Лікар огляне зуб, за потреби, зробить рентген-знімок та визначить причину болю. Складе план лікування або направить до відповідного фахівця. Якщо лікар бачить запальний процес у зубі, який можна пролікувати, переходить до наступних етапів

2

smile.png

Знеболювання

Відповідно до потреб та показань пацієнта зробить безпечну місцеву анестезію, щоб втамувати біль та полегшити стан пацієнта

3

dentist.png

Розкриття порожнини зуба

Видалення всіх уражених карієсом тканин зуба на надання доступу до пульпи зуба для подальшого лікування

4

tooth-filling.png

Build-up (відновлення зруйнованої стінки зуба)

У разі, якщо зуб сильно зруйнований, для ефективного подальшого лікування та комфорту пацієнта стінки зуба реставруються за допомогою фотополімерного матеріалу

5

syringe.png

Медикаментозна обробка порожнини зуба

Зуб промивається спеціальними неподразнюючими антисептиками, щоб уникнути повторного виникнення карієсу

6

toothpaste.png

Накладання девіталізуючої пасти

Вона муміфікує пульпу зуба, тим самим, приглушуючи нервові волокна і полегшуючи больові відчуття пацієнта після процедури

 

Зауважте! У стоматології Супрем використовуються лише сучасні та безпечні, гіпоалергенні медпрепарати без миш’яку та інших небезпечних речовин у складі.

7

dental-filling.png

Встановлення герметичної тимчасової пломби

Лікар ставить пломбу, яка вбереже зуб та дасть змогу їсти, пити та посміхатися без обмежень до наступного візиту до стоматолога для подальшого лікування каналів зуба

Зауважте! Навіть якщо біль минув після надання невідкладної стоматологічної допомоги, лікування не завершене. Наступний візит необхідно призначити протягом тижня, особливо, якщо було накладено девіталізуючу пасту.

Тривалість надання невікладної швидкої стоматологічної допомоги - 20 - 60 хв.

Ціна невідкладної стоматологічної допомоги

Надання невідкладної допомоги при гострому болі в зубі (із анестезією, накладанням девіталізуючої пасти та встановленням тимчасової пломби)

750 грн

Ресурс 3.png

Для коректного та остаточного розрахунку плану лікування необхідно завітати на консультацію до лікаря-стоматолога. Вартість консультації входить до вартості лікування.

Запитання до лікаря стоматології СУПРЕМ

Скільки можна ходити з болем у зубі?

В цілому, хоч усе життя. Але навіщо? Біль - це завжди сигнал організму нам про проблему, яку потрібно вирішити. Чим загрожує відкладання візиту до стоматолога? Довшим і дорожчим лікуванням та навіть видаленням зуба, якщо хворобу запустити. Тому важливо приділити час лікуванню якнайшвидше.

Після невідкладної допомоги зуб повністю перестав боліти. Навіщо повторний візит?

Тому що процедура невідкладної стоматологічної допомоги призначена для швидкого полегшення стану пацієнта, зуб після процедури не є пролікованим. Для повного загоєння необхідно пролікувати та запломбувати канали зуба

На зубі стоїть лише тимчасова пломба, яка згодом випаде і відкриє порожнину зуба для ураження бактеріями. Також під пломбою стоїть девіталізуюча паста, яка муміфікує пульпу, її необхідно видалити протягом одного-двох тижнів, адже згодом почнеться запалення та некротизація тканин навколо зуба: періодонту та кістки.

Чому болить "мертвий" зуб?

Якщо зуб був раніше пролікований, то біль до нього може повернутися. Серед основних причин: неякісно проліковані та запломбовані канали, порушення при встановленні пломби (можливо, вона зависока і при стисканні зубів дає додаткове навантаження на тканини, що оточують зуб, виникнення алергії на матеріал пломби. У будь-якому разі необхідно звернутися до лікаря та зробити знімок зуба, за необхідності, перелікувати канали.

Ваш стоматолог

Анципович.JPG

Інна Марселівна

Анципович

Стоматолог-терапевт

Игнатенко_edited_edited_edited.jpg

Ірина Валеріївна

Федан

Стоматолог-ортопед

bottom of page